Kilka słów o nas

Pod Srebrną Górą nasza rodzina osiedliła się w 1946 roku. Dziadkowie od samego początku zajmowali się rolnictwem, aż do czasu kiedy w 1987 postanowili przekazać gospodarstwo w nasze ręce, udając się na zasłużoną emeryturę.

Będąc w szkole, poznałam swojego przyszłego męża Zbyszka :) Uczyliśmy się wspólnie o hodowli zwierząt, uzyskując na koniec tytuł technika hodowcy.
Stan cywilny zmieniliśmy w 1989 roku. Od tego czasu wspólnie prowadzimy nasze ekogospodarstwo, gdzie zdobytą wiedzę i doświadczenie w hodowli zwierząt wykorzystujemy do dzisiaj.

Mamy dwóch synów, Krzysztofa i Dawida, którzy pomimo wielu swoich spraw, pomagają nam w prowadzeniu gospodarstwa. Mieszkamy także wspólnie z moimi rodzicami, tworząc zgodną, wielopokoleniową rodzinę. Wspólne życie uczy nas tolerancji i otwartości, sprawia, że nabieramy dystansu do wielu spraw i potrafimy cenić prywatność ? cechy tak potrzebne w kontaktach międzyludzkich.

Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego to jedno z moich marzeń. Postanowiliśmy go spełnić w 2001 roku. Dom lekko przebudowaliśmy zachowując oryginalną bryłę i detale, przeszedł także gruntowny remont. Mówiąc krótko – przystosowaliśmy go do przyjmowania Gości.

Od tej pory wciąż staramy się aby nasi Goście czuli się jak na wakacjach u rodziny. Dbamy także o to aby Goście nie byli głodni – serwujemy śniadania i obiady oparte o produkty z naszego ekogospodarstwa oraz od lokalnych dostawców. Sami pieczemy tradycyjny chleb na zakwasie, bułeczki, chałki i słodkości w naszym piecu chlebowym, własnoręcznie wybudowanym przez Zbyszka. Mamy też własną wędzarnię, w której od czasu do czasu wędzimy domowe wędliny.

Jeżeli lubisz naturę, spokój wsi, dobre, domowe jedzenie, to zapraszamy serdecznie w Karkonosze! Przyjedź, odpocznij i poznaj Dolny Śląsk.

Agata i Zbyszek.

Menu